Blog a Novinky

Omrkni blog Zelené rodiny a zjistíš,
jak vypadá práce v jednotlivých divizích M&M Holdingu

Jak se stát úspěšným realitním makléřem? Do jaké míry s tím může pomoci zázemí největší realitní kanceláře v zemi? Díky čemu se společnosti M&M reality daří určovat trendy na tuzemském trhu? O těchto a mnohých dalších věcech si povídala redaktorka portálu Business Animals.cz Martina Richterová s regionálním ředitelem pražských a středočeských poboček M&M reality Zdeňkem Samkem.

„Máme tu kolegu, kterému makléřina změnila život. Dříve měl plat 12 000 Kč měsíčně, nyní jezdí na zahraniční dovolené, po třech letech mění auto a užívá si život. Splnil si sen,“ popisuje například v článku Samek. Upozorňuje ale zároveň, že úspěch v oblasti prodeje realit se nedostaví bez úsilí a sebekázně, stejně jako bez průběžného vzdělávání.

Mnoho makléřů prý sklouzne k tomu, že si ráno přispí, na den plánují různé osobní aktivity a práci odsouvají. „Je to podnikání, které je o tom, že dostáváte peníze pouze za odvedenou práci. Není to fixní mzda. Makléři mohou ovlivnit, kolik vydělají, ale je potřeba zamakat a mít sebedisciplínu. Někteří makléři prokrastinují a pak si nevydělají skoro žádné peníze. Je to celé o organizaci času,“ říká Samek.

Rozhovor se stočil také k tématu nejnovějších technologií a tudíž logicky i k aplikaci Moderní makléř, kterou společnost M&M reality pro své lidi vyvinula a která makléřinu osvobozuje od zdlouhavého papírování a klientům poskytuje zcela nový rozměr profesionálních služeb.

„Máme aplikaci, která je součástí našeho systému a usnadňuje nám práci. Navíc i lidé ocení rychlost a efektivitu. Každý makléř má svůj tablet s touto aplikací, díky které má veškeré informace o nemovitosti (smlouvy, dodatky, přepisy energií a jiné). Vnímám to velice pozitivně a zákazníci také,“ popisuje v rozhovoru Samek.

Odborná veřejnost se může s aplikací Moderní makléř seznámit 2. října 2017 na realitně finančním summitu v Kongresovém centru Praha. Více informací o této akci naleznete zde: www.summit2017.cz.

Celý rozhovor si můžete přečíst na serveru Bussinesanimals.cz

Renata Lichtenegerová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.