Blog a Novinky

Omrkni blog Zelené rodiny a zjistíš,
jak vypadá práce v jednotlivých divizích M&M Holdingu

Kateřina se díky práci realitní makléřky změnila z finančně závislé “profesionální” manželky a matky žijící v cizině na ženu, která se vrátila do vlasti a našla nový domov, kde je pánem svého času i financí.

Co jsi dělala před tím, než jsi se stala součástí Zelené rodiny?

Do naší Zelené rodiny jsem přišla v březnu 2011. Před příchodem do eMek jsme žili s rodinou 5 let v zahraničí a já byla 10 let profesionální manželkou. Poslední dva roky, když byly již děti větší, jsem dostala příležitost od pana velvyslance pracovat na Velvyslanectví ČR v Pekingu jako koordinátor doprovodných akcí spojených s předsednictvím ČR v EU. Na podzim roku 2009 jsem byla oslovena tehdy nově příchozím velvyslancem a mým nynějším klientem, abych se ujala organizace koncertu kapely Čechomor na Čínské zdi.

Proč jsi se rozhodla pro změnu, co tě k tomu vedlo?

Vyžádala si to situace. Návrat po 5 letech domů a dlouhá doba strávená mimo můj obor při péči o děti a rodinu. Během pobytu v Číně jsem řešila několikrát, zda se budeme stěhovat či ne a objížděla nemovitosti s realitními makléři. Napadlo mě, že to může být zajímavá práce. Důvodem bylo i to, že jsem nemohla řešit zaměstnání s pevnou pracovní dobou, neboť jsem potřebovala být flexibilní kvůli mladší dceři, abych ji mohla dovážet na kroužky a její aktivity. A v neposlední řadě i to, že jsem chtěla být finančně nezávislá. 

Jak probíhá tvůj běžný pracovní den?

Vstávám po 6. hodině, obstarám rodinu a zvířata a cca po 7.30 usedám k počítači, kde řeším poštu a resty. Když to časové možnosti dovolí, chodím dvakrát týdně cvičit, to pak začínám pracovat okolo 10. hodiny dopolední. Někdy jsem dopoledne jen u počítače, někdy musím na schůzky do kanceláře či ke klientům. Poslední dobou jsem zjistila, že v kanceláři není klid na práci, takže když vím, že se musím věnovat administrativě, raději zůstávám doma. Více telefonů a administrativy vyřídím z pracovny doma. Odpoledne obvykle probíhají schůzky (náběry nemovitostí, schůzky s klienty v kanceláři) a mezi 16. – 19. hodinou je čas vyhrazený pro prohlídky.

Není to samozřejmě dogma, když mám klíče od nemovitosti a klient může i dříve, jedu pak na prohlídky i během dne. Poslední dobou prodávám dost nemovitostí i v lokalitách mimo Liberec. Pocházím z Kladna, takže operuji i tam a v Praze, a to pak je třeba si na prohlídky vyhradit daleko více času. Vracím se domů po 19. hodině (samozřejmě také záleží na období – někdy bývá klidněji, někdy jsou prohlídky hektičtější), a pokud je třeba po 20. hodině usedám k PC, abych vyřešila to nejnutnější. Mám k dispozici naší novou aplikaci Moderní makléř a ta mi velmi pomáhá usnadnit práci při zadávání nových nemovitostí do inzerce. 

Jaký plánuješ v eMkách kariérní postup?

Nejsem typem makléře, který by měl ambice budovat vlastní tým a stát se manažerem. Baví a uspokojuje mě běžná práce makléře, která je různorodá. Vyhovuje mi to, že jsem závislá jen a jen sama na sobě. Takže mojí ambicí je udržet se co nejdéle v TOP 10 a být i nadále součástí Zelené rodiny a pokud bude to do budoucna možné, tak nějak participovat na rozvoji společnosti. Například jako v posledních dvou letech, když jsem jako lektor školila začínající makléře. Určitě takovou výzvu zase ráda znovu přijmu.

Jaké sny si chceš ještě splnit?  

Podívat se spolu s rodinou na další exotická místa, která jsme ještě nenavštívili.

Chceš také využívat benefity, které největší realitně finanční holding v ČR nabízí? Nechej nám na sebe kontakt.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.